Bo chyba każdy lubi Urzędy!

Zwykły wpis

Urząd Skarbowy, jak cudownie to brzmi…. 

No bo co płakać mam? Bo Urząd Skarbowy to przecież placówka przyjazna, nie?

Celem uniknięcia nieprzyjemności pozwolę sobie na unikanie danych szczegółowych, używanie fachowego nazewnictwa, i innych nazw własnych”

„Procedura” ciągnie się x lat… jedno, drugie, trzecie zaświadczenie o niezaleganiu wzięte, podstemplowane, podpisane. Jednak co za często to nie zdrowo, więc czwarty raz nie będzie tak łatwo. Bo jak Tobie zależy to ONI znajdą, nawet jak nie ma!

Elegancko złożona deklaracja jak to na porządnego przedsiębiorcę przystało. Wpływa decyzja, następnego dnia wpłata leci do US, a zaświadczenia nie ma. Chwila, chwila  przecież jest jeszcze zaległość… No bo zaliczki, no i one w sumie są już nieważne i nieaktualne, ale zapłacić odsetki trzeba, no dobra no to jak trzeba to z urzędem się nie dyskutuje.

Przewalasz stosy pism, wezwań, postanowień uzasadnień z Urzędu, a€“le jasnej cholery gdzie jest ta jedna nieszczęsna decyzja? A no gdzie? A no nie ma! Bo urząd ma dużo pracy i nie wysłał jeszcze takiego zawiadomienia. Ale Ty musisz zapłacić bo (fakt, faktem) Miła Pani w urzędzie uznała ze takie coś jest. No dobra, tylko kiedy Miła Pani wyśle takie pismo, a no Miła Pani nie wie kiedy to zrobi  no bo już raz mówiła ze ma dużo pracy.

Więc jak miła Pani, mówi przez telefon ile trzeba zapłacić i chcesz dostać kartkę A4 ze stemplem i podpisem, że nie zalegasz no to musisz zapłacić, chyba że poczekasz nie wiadomo ile i kolejne kwoty wzrosną bo czegoś teraz nie doliczyli!

Urząd Skarbowy, to nie byle bzik…

Ale lubię swoją pracę!

Pozdrawiam ZET.

A miła Pani z urzędu …

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s